מרכז ספורט הרכיבה ברמת גן
שיעורי רכיבה על סוסים // רכיבה טיפולית

שאלות נפוצות

שאלות ותשובות רכיבה על סוסים

צילום: David Lewis

 

צוות מרכז ספורט הרכיבה ברמת גן ישמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה או בקשה. ריכזנו כאן עבורכם כמה מהשאלות הנפוצות בתחום שיעורי רכיבה, רכיבה טיפולית, סיבובי פוני לילדים ועוד. אם יש לכם שאלות נוספות – צרו קשר ונענה בהקדם.

איך בוחרים בית ספר לרכיבה על סוסים?

מומלץ לסייר בשטח חוות הסוסים, לשוחח עם הצוות ורוכבים אחרים בחווה ולהתרשם מהמראה של בית הספר והסוסים. אל תהססו לשאול שאלות ולברר את כל המידע שאתם זקוקים לו על מנת לקבל החלטה. כתבנו עבורכם מאמר מפורט, המסביר כיצד לבחור בית ספר לרכיבה.

מהם היתרונות של רכיבה על סוסים – לילדים ולמבוגרים?

רכיבה על סוסים משפרת את הביטחן העצמי, כושר הריכוז, שיווי המשקל והמוטוריקה. הרכיבה מפתחת גם חוש אחריות כלפי בעלי חיים ומאפשרת חיזוק שרירים ושיפור הקואורדינציה. קראו עוד אודות יתרונות הרכיבה.

מהם היתרונות של רכיבה טיפולית?

רכיבה על סוסים, מגע איתם וטיפול בהם, מעניקים יתרונות גופניים, נפשיים וחברתיים ייחודיים. מעבר ללמידה עצמה, הרכיבה הטיפולית מקנה לתלמיד הרגלי עבודה נכונים, שיפור טווח קשב וריכוז, הצבת גבולות, יכולת עידון תגובות ועוד. האתגר שברכיבה על חיה גדולה וחזקה כמו סוס, תורם להעלאת הביטחון העצמי והדימוי העצמי ומלמד התמודדות עם אתגרים וקשיים.

רכיבה טיפולית תורמת לשיפור הקואורדינאציה, שיווי משקל, התמצאות במרחב ועוד. מערכת היחסים הנוצרת בין הסוס ורוכבו, מאפשרת למטופל להפנים מושגים כמו חברות, ויתור ועזרה הדדית.

למי מיועדת רכיבה טיפולית?

רכיבה טיפולית מסייעת בטיפול במגוון רחב של בעיות – ליקויי קשב וריכוז, היפראקטיביות, בעיות התנהגות, חוסר ביטחון, אוטיזם, תסמונת רט, פיגור שכלי, שיקום נכים, נפגעי תאונות דרכים, נכי צה”ל ועוד. למידע נוסף, הקליקו כאן.

איך נרשמים לרכיבה טיפולית?

לרשותכם טופס הרשמה לרכיבה טיפולית באתר.

מי יכול לעשות קורס רכיבה ספורטיבית?

שיעורי רכיבה ספורטיבית מיועדים לגילאי 7-70 ולתלמידים במשקל של עד 80 ק”ג. מרכז ספורט הרכיבה מציע מגוון קורסי רכיבה ופעילויות רכיבה ספורטיבית.

מה כולל קורס רכיבה ספורטיבית בחוות הסוסים שלכם?

קורס רכיבה בסיסי כולל 24 שיעורים פרטיים, מתוכם 4 שיעורים עוסקים בממשק עם הסוס (טיפול בסוסים ובציוד, תיאוריה ועוד). משך כל שיעור 30 דקות. מחיר הקורס כולל קסדת רכיבה, שוט וחולצת מועדון. ניתן לרכוש גם כרטיסייה של 10 שיעורי רכיבה.

איך בוחרים קסדת רכיבה איכותית?

כאשר רוכשים קסדה, יש למדוד אותה ללא הרצועות. נענעו את הראש למעלה ולמטה, וגם לצדדים. על הקסדה להישאר על הראש ללא תזוזה. הקסדה צריכה להיות צמודה לראש, אך לא ללחוץ. חשוב לזכור שמחיר הקסדה לא מצביע בהכרח על איכותה. מידע נוסף על קסדות רכיבה ובטיחות.

האם אפשר לעשות שיעור ניסיון ברכיבה על סוסים?

בוודאי! אנו מזמינים אתכם לצעוד את הצעדים הראשונים ברכיבה על סוסים, באמצעות שיעור ניסיון פרטי בן 30 דקות. לנרשמים לשיעור ניסיון באמצעות האתר, תינתן הנחה של 15% על מחיר השיעור.

האם מדריכי הרכיבה שלכם מוסמכים?

כל מדריך או מדריכה העובדים בחוות הסוסים עבר קורס הדרכה מוכר ומאושר על ידי מנהל הספורט. קיימים מוסדות הדרכה שונים בארץ ובעולם – כל מדריך ותעודה נבדקים ומאושרים על ידי מנהל הספורט.

האם הסוסים בחווה ממושמעים?

סוסי הרכיבה העומדים לרשות התלמידים נבחרים בקפידה על פי האופי, רמת האילוף והיכולות שלהם. כל הסוסים עוברים בדיקה יסודית על ידי צוות מדריכי החווה ווטרינר החווה. צוות ההדרכה מאמן את הסוסים באופן שוטף, לפני ובמקביל לעבודתם במרכז הרכיבה.

מהם סוגי הסוסים הנפוצים?

החלוקה העיקרית של הסוסים מבוצעת על פי קטגוריות של בעלי דם חם, בעלי דם קר ובעלי דם פושר או חמים. בכל קטגוריה ניתן למצוא מספר זנים של סוסים בעלי מכנה משותף, אך ישנם מספר הבדלים בניהם, כמו ארץ מוצא ויכולות המשרתות את האדם. להמשך קריאה, הקליקו כאן.

האם אתם מציעים סיבובי פוני לילדים?

גם ילדים קטנים יכולים ליהנות מרכיבה על סוסים, ולשם כך עומדים לשירותכם סוסי הפוני המקסימים שלנו. הסיבוב נערך באמצעות מוליך מצוות החווה, בצורה איטית, שלווה ובטוחה.

אילו פעילויות רכיבה אתם מציעים בחווה?

מרכז ספורט הרכיבה ברמת גן מציע מגוון פעילויות רכיבה על סוסים, המתאימות לכל הגילאים וההעדפות – משיעורי רכיבה, דרך סיבובי פוני ועד קייטנות לילדים בחופשים.

איך מגיעים לחוות הסוסים?

מרכז ספורט הרכיבה ברמת גן נמצא בכתובת אחד העם 3, רמת גן. ניתן להגיע לחוות הסוסים באמצעות מכונית פרטית או תחבורה ציבורית. למידע נוסף, הקליקו כאן.

מתי יש אירועים ותחרויות בחווה?

אירועים שונים, כמו תחרות קפיצות ראווה, מתרחשים בחווה מספר פעמים בשנה, לרוב ביום שבת. הכניסה לאירועים אלה היא לרוב בחינם. כדי להתעדכן באירועים בחווה, עקבו אחרינו בפייסבוק.

מהן שעות הפעילות של החווה?

שעות הפעילות של מרכז ספורט הרכיבה הן:

ימים א’- ה’ 08:00-21:00
ימי ו’ 08:00-17:00
ערבי חג 08:00-14:00
שבתות וחגים סגור (למעט אירועים)