מרכז ספורט הרכיבה ברמת גן
שיעורי רכיבה על סוסים // רכיבה טיפולית

כיצד סייעה רכיבה טיפולית לילד קטן עם תסמונת דאון?

רכיבה טיפולית תסמונת דאון

ורוניקה ומרטי ברילה מעולם לא חשבו שהמילה “סוס” תהפוך לבעלת משמעות כה עמוקה עבורם. לפני תשע שנים, בנם ניקו נולד לפני כ-9 שנים עם תסמונת דאון. ניקו לא מדבר הרבה, ומתקשר בעיקר באמצעות אפליקציה באייפד. ורוניקה ומרטי חיפשו דרכים להעשיר את חייו של ניקו ורצו לסייע לו להביע את עצמו בצורה טובה יותר.

לאחרונה גילו בני הזוג את עולם הרכיבה הטיפולית, ורשמו את בנם לשיעורים בחווה בטקסס, קרוב למקום מגוריהם. ניקו, כך הם מספרים, תמיד אהב בעלי חיים. וכך, ניקו התחיל להשתתף בשיעורי רכיבה טיפולית, פעם בשבוע. הוא נהנה מאוד להגיע לחווה, לחבוש את הקסדה וללבוש את הציוד. במהלך השיעורים מלווים אותו מטפלים מתחום הפיזיותרפיה וההתנהגות.

באחד מהימים, חזרו המטפלים וניקו מטיול על הסוס. שניים מהמטפלים בכו, ואמו של ניקו חשבה שמשהו נורא קרה. אולם, מתברר שדבר נהדר התרחש בשיעור – ניקו, שלא מדבר הרבה, אמר את המילה “סוס” שלוש פעמים במהלך הטיול. המטפלים בכו משמחה, וכך גם אמו של ניקו.

“טיפול באמצעות בעלי חיים הינו בעל אפקט מרגיע על בני אדם, הוא גורם לנו להרגיש אהובים ומקובלים והוא יוצר קשר מיוחד בינינו ובין החיות”, מסבירה קת’רין מרטין, עובדת סוציאלית קלינית ומומחית לטיפול באמצעות כלבים, “טיפול באמצעות בעלי חיים הופך להיות פופולרי יותר ויותר, והוא מסייע לאנשים עם נכויות ובעיות נפשיות”.

ניקו ממשיך ליהנות משיעורי הרכיבה הטיפולית, והמילה “סוס” הפכה להיות המילה החביבה עליו. “כאשר אנחנו לוקחים אותו הביתה מבית הספר, ניקו מצביע על עצמו ואומר ‘סוס'”, מספר אביו, “זוהי פריצת דרך משמעותית ומרגשת”.

מקור המאמר באנגלית

צרו קשר

שם *

דואר אלקטרוני *

טלפון

נושא

הודעה

[recaptcha]

WhatsApp chat