מרכז ספורט הרכיבה ברמת גן
שיעורי רכיבה על סוסים // רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית

מאת: עדי מוסקוביץ

אני עוסק ברכיבה מאז גיל 12. כאשר אמי שאלה אותי באיזו קייטנה הייתי רוצה לבחור לקיץ הקרב, עניתי “בקייטנת רכיבה”. אני יכול רק לנחש מדוע, אך מאז כמעט ולא נפרדו דרכנו. לאחר סיום הקייטנה ביקשתי מאמי להמשיך בחוג הרכיבה, ועם הזמן, כמו אבן שואבת, הייתי הולך לאותה החווה גם בימים בהם לא רכבתי, בכדי לטפל בסוסים, לנקות את התאים והציוד, לעזור למדריכי הרכיבה ובכדי להיות חלק ממקום חי ונושם, ממקום בו חשתי משמעותי. במקום הזה מצאתי חברים לדרך, מצאתי שגרה ומצאתי קשר בסיסי אל הסוסים ואל עצמי.

זוהי השנה השנייה בה אני מרכז את קורס מדריכי רכיבה טיפולית של סמינר הקיבוצים ומרכז ספורט הרכיבה ברמת גן. הקורס ייפתח בחודש נובמבר 2017, בימי שישי, כמו בכל בכל שנה. כמו בגיל 12, גם היום, זוהי עשייה אשר מחיה אותי מבפנים. “בסוסים יש קסם ורוחניות וכולנו, ברצוננו בשינוי וגדילה, יכולים להיעזר בהם” – מתוך “סוסים לא משקרים”, מאת כריס אירווין.

בואו להיות חלק מקורס ותיק אשר לא נח לרגע ומתחדש בתחומי טיפול חדשים, כמו ניתוח התנהגות ואוטיזם, הרבה פסיכולוגיה ופיתוח אישי לצד פיזיותרפיה, וכמובן הרבה הרבה סוסים, השותפים שלנו לדרך הטיפולית!

עדי מוסקוביץ, פסיכולוג חינוכי מתמחה ומדריך רכיבה טיפולית, מרכז התכנית להכשרת מדריכי רכיבה טיפולית של סמינר הקיבוצים ומרכז ספורט הרכיבה ברמת גן.

צרו קשר

שם *

דואר אלקטרוני *

טלפון

נושא

הודעה

[recaptcha]

WhatsApp chat