מרכז ספורט הרכיבה ברמת גן
שיעורי רכיבה על סוסים // רכיבה טיפולית

הורים רוכבים ומדברים הורות

רכיבה על סוסים להורים מבוגרים

קבוצת רכיבה על סוסים להורים

האם קרה לכם שהבאתם את הילד לשיעורי רכיבה על סוסים וקצת קינאתם בו על הפעילות? אולי שאלתם את עצמכם “מה אני יכול ללמוד על עצמי ועל ההורות שלי דרך המפגש עם סוסים”?

מרכז ספורט הרכיבה ברמת גן מציע קבוצת רכיבה להורים אשר תכלול:

  • עבודה רגשית וחווייתית במגרש עם סוסים משוחררים בגישת ה-Equine-assisted therapy (EAT).
  • שיעור רכיבה קבוצתי.

רקע ומטרות התוכנית

אנו חיים בשגרה לחוצה ומתמודדים עם סדר יום עמוס, מה שמשפיע על התקשורת שלנו עם הילדים, שלעתים הופכת לחוצה בעצמה. בנוסף, המתח המובנה בין הרצון לטפל ולספק את צרכי הילדים ובין הרצון שיהיו עצמאים, יכול להעלות תהיות וספקות: האם פעלתי נכון, מה שידרתי לילד כשוויתרתי לו או לחלופין כשהצבתי גבול נוקשה? איך אני יכול להעביר לילד שלי מסר כי אני מאמין בו ולנסוך בו בטחון?

סוסים הם חיות עדר, ויש להם נטייה לבחון אם האדם העומד מולם הינו מנהיג או מונהג. בקבוצת הרכיבה להורים, באמצעות מפגש עם סוסים משוחררים, נלמד כי תכונות כמו סבלנות ורוגע פנימי מהוות מרכיב מרכזי במנהיגות אישית. לסוס יכולות גבוהות מאוד של זיהוי שפת גוף, לכן הוא מהווה ראי לאדם ומשקף את ההתנהגות שלו.

במפגש עם הסוסים נלמד על התנהלותנו במערכות יחסים וננסה להבין אילו מסרים אנחנו משדרים בצורה לא מודעת בזמן מפגש עם האחר. סוסים נרגעים כשכל שאר חברי העדר שלהם נרגעים. במפגשים נלמד כי בשביל שותפות אמתית עם הסוס, עלינו לרכוש בטחון ביכולת שלנו לשלוט במתח וברגשות שלנו ולהיות במצב של מודעות עצמית גבוהה יותר.

הקבוצה תועבר על ידי מדריכי רכיבה טיפולית, בעלי התמחות בפסיכולוגיה חינוכית ובטראומה.

נשמע לכם מעניין? צרו קשר ונחזור אליכם עם כל הפרטים.

צילום: Shutter Fotos

WhatsApp chat