מרכז ספורט הרכיבה ברמת גן
שיעורי רכיבה על סוסים // רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית

טופס הרשמה לרכיבה טיפולית

 

רכיבה טיפולית על סוסים

מרכז ספורט הרכיבה רמת גן מעניק שיעורי רכיבה טיפולית על סוסים לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים. הצוות המקצועי והמיומן של חוות הסוסים הינו בעל ניסיון עשיר בתחום.

צות ההדרכה מורכב מאנשי מקצוע מנוסים ובעלי ידע רב ברכיבה טיפולית. הצוות כולל מטפלים המתמחים בהדרכת רכיבה על סוסים, שהם בעלי הכשרה מקצועית בתחום הפסיכולוגיה החינוכית, הרפואה הטבעית והחינוך המיוחד. שילוב התמחויות זה מספק טיפול ברמה הטובה ביותר, תוך מתן פתרונות מקצועיים ומגוונים לאתגרים ובעיות במידת הצורך.

בחוות הסוסים קיים גם צוות עזר, המורכב ממתנדבים ובנות שירות לאומי, שהוכשר לתפקד כעוזרים ומובילים במהלך שיעורי הרכיבה. הסוסים איתם אנו עובדים עברו אילוף מיוחד ונבחרו בקפידה על פי קריטריונים נדרשים כגון: מבנה גוף, קצב (תנועה הרמונית ונוחה) ואופי שקט ורגוע – על מנת לספק למטופלים חוויה נעימה, רגועה ואיכותית. בין הסוסים בחווה ישנם גם סוסים מגזע “טינקר” ו”הפלינגר”. הסוסים יובאו מבלגיה ונתרמו לחווה במיוחד לרכיבה הטיפולית באדיבות מועדון רוטרי ת”א-יפו.

במסגרת שיעורי רכיבה טיפולית, אנו משלבים עזרים שונים כגון: מושכות מיוחדות, שמיכת אוכף, טבעות, כדורים, מוטות וכל אביזר אחר שיכול להוות גירוי או אמצעי לקידום מטרות הטיפול. בחווה קיימת “רמפה” המאפשרת עלייה קלה ובטוחה על גב הסוס, ה”רמפה” בנויה על פי סטנדרטים מחמירים של משרד הביטחון. לצורך העלאת נכים קשים על גב הסוס, קיים בחווה מנוף מיוחד המסייע בהרמה והושבת הרוכב על גב הסוס. במקום קיימת גישה נוחה לכלי רכב עד לשטח מגרשי הרכיבה. כמו כן, ישנם במרכז הרכיבה שפע משטחי דשא, צל, עצים וספסלים המנעימים את השהייה במקום.

למידע נוסף והרשמה לרכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית – יתרונות

רכיבה טיפולית לילדיםרכיבה על סוסים וטיפול בהם, הינן פעולות המשלבות יתרונות גופניים, נפשיים וחברתיים. בתחום הלימודי-התנהגותי, התלמיד מקבל הדרכה והסברים על מושגים הקשורים ברכיבה על סוסים, הרגלי עבודה נכונים, שיפור טווח קשב וריכוז, תכנון פעולות, כושר התארגנות, הצבת גבולות, עידון תגובות ודחיית סיפוקים. הרכיבה והשליטה בסוס תורמות להעלאת הביטחון העצמי והדימוי העצמי, הגברת המוטיבציה, התמודדות עם קשיים, פחדים, כישלונות והצלחות.

בתחום המוטורי, רכיבה על סוס עוזרת לשיפור הקואורדינאציה, שיווי משקל, שיפור טונוס שרירים, יצירת גירויים (תחושה עמוקה), התמצאות במרחב, שמירה על טווחי תנועה תקינים, איזון וחיזוק קבוצות שרירים במצבי היפוטוניה והגמשת שרירים. בתחום היחסים הבין-אישיים, יוצרת הרכיבה מערכת יחסים הדוקה בין הרוכב לבין הסוס, שיכולה להתקיים רק מתוך תקשורת נכונה, הבנה הדדית והכרה בצרכים וברצונות של האחר. באמצעות מערכת יחסים זו, ושיתוף הפעולה הנוצר בין השניים, מפנים המטופל מושגים כמו: חברות, פתיחות, ויתור, התפשרות ועזרה הדדית. לכן, הרכיבה מסייעת בטיפול במגוון רחב של בעיות – ליקויי קשב וריכוז, היפראקטיביות, בעיות התנהגות, חוסר ביטחון, היפוטוניה, אוטיזם, תסמונת רט, פיגור שכלי, C.P, בשיקום נכים, נפגעי תאונות דרכים, נכי צה”ל, C.V.A ועוד.

תפקידו של הצוות המקצועי הינו לאתר את הקשיים של המטופל, לראות בו שותף מלא בטיפול וליצור עבורו את התנאים המקסימליים להתקדמותו האישית, השתלבותו בחברה ותפקודו בחיי היום יום.

שיעורי רכיבה טיפולית

לפני כל קורס, יתבצע ראיון בן 30 דקות בין המדריך המטפל להורי התלמיד.

מחיר ביטוח תאונות אישיות לשנה, לבני נוער: 300 ש”ח

ילדי גן רוכבים רק בשעות הבוקר.

ניתן לקבל שיעורים ביום ושעה קבועים, לפי התנאים הבאים:

  • תשלום לשנה קלנדרית מראש בהמחאות דחויות.
  • מחיר השיעורים: 720 ש”ח לחודש לנוער,  800 ש”ח למבוגר למדריך טיפולי רגיל (לא פיזיותרפיסט).
  • המחיר כולל 48 שיעורי רכיבה בשנה. בנוסף, ניתן לקבל שני ראיונות חתך ללא תוספת עלות.
  • המצטרפים במהלך השנה לשיעורי רכיבה טיפולית ישלמו באופן יחסי על תקופת השנה שנותרה ויקבלו מספר שיעורי יחסי בהתאם.
  • ניתן להפסיק את השיעורים בכל עת ולקבל החזר תשלום בהתאם למדיניות החווה.

 

 

למידע נוסף והרשמה לרכיבה טיפולית