מרכז ספורט הרכיבה ברמת גן
שיעורי רכיבה על סוסים // רכיבה טיפולית

בחירת בית ספר לרכיבה על סוסיםהחלטתם שאתם רוצים ללמוד רכיבה על סוסים? עכשיו, כל שנותר לכם הוא לבחור את בית הספר לרכיבה המתאים לכם. מאחר שאתם בוודאי לא מכירים את התחום, הנה כמה טיפים ועצות שיסייעו לכם לבחור את חוות הסוסים המתאימה והנכונה.

ראשית, סיירו בשטח החווה: בדקו האם האורוות נקיות ומסודרות, האם הסוסים נראים מטופלים (לא רזים, חבולים או מלוכלכים) והאם המראה הכללי של החווה נקי ומטופח. פני החווה יכולים לספר על איכות השירות שאתם או ילדכם תקבלו, לכן מומלץ להגיע לחווה ולהתרשם באופן אישי מהמקום.

שימו לב כיצד מגיבים הסוסים לקרבת בני אדם: סוסים המטופלים באהבה ובאופן מקצועי, לא יירתעו מקרבת בני אדם.

בררו מהי הכשרתם של המדריכים בחווה ומהו הוותק המקצועי שלהם בתחום ההדרכה והרכיבה על סוסים. כמו כן, יש לבדוק האם יש ביטוח צד ג’ והאם למדריכי הרכיבה ביטוח אחריות מקיפה. בנוסף, בקשו לראות רישיון עסק – ישנן חוות בישראל שעובדות ללא רישיון, וכמובן שמומלץ להתרחק מהן.

רצוי לנסות לשוחח עם המדריך ולהתרשם מגישתו לילדים ואנשים באופן כללי. אם מזדמן לכם, צפו בשיעור שמעביר המדריך לאחד התלמידים בחווה. נסו להתרשם מהארגון והמנהלות במקום – האם משרד הקבלה מתפקד כראוי? האם התלמידים, ההורים והלקוחות מקבלים יחס שירותי? האם המדריכים עומדים בלוח הזמנים של שיעורי הרכיבה? במהלך סיורכם בחווה, שוחחו עם הרוכבים האחרים ובקשו את חוות דעתם.

שימו לב לתנאי בטיחות בסיסיים, לדוגמא: האם כל הרוכבים חובשים קסדת בטיחות רכוסה? האם מגרשי הרכיבה מגודרים (גדר גבוהה שהסוס לא יוכל לברוח) והאם שערי המגרש סגורים בזמן הרכיבה? בדקו האם מגרשי הרכיבה מרופדים בחול ואין בהם אבנים, בורות, חלקי מתכת או כל דבר מסוכן אחר.

מעל הכל, הקשיבו לתחושת הבטן שלכם – אם חוות הסוסים נראית נעימה ומזמינה, הצוות מסביר פנים והסוסים מטופחים ושלווים, סביר להניח שהגעתם למקום הנכון ותוכלו להתחיל בשמחה את שיעורי הרכיבה שלכם.

צרו קשר

שם *

דואר אלקטרוני *

טלפון

נושא

הודעה

[recaptcha]

WhatsApp chat