מרכז ספורט הרכיבה ברמת גן
שיעורי רכיבה על סוסים // רכיבה טיפולית

אודות העמותה

מרכז ספורט הרכיבה רמת-גן

רכיבה ספורטיבית

שיעורי הרכיבה בחוות הסוסים מועברים על ידי צוות מדריכי רכיבה מקצועיים, מיומנים ומנוסים. מדריכי הרכיבה מוסמכים ומוכרים על ידי מינהל הספורט. החווה מציעה לתלמידי הרכיבה כ-40 סוסים מאולפים וממושמעים. חוגי הרכיבה מתאימים לגילאי 7-70 ולתלמידים במשקל של עד 80 ק”ג.

רכיבה טיפולית

אנו מעניקים שיעורי רכיבה טיפולית על סוסים ללמעלה מ-1000 תלמידים בשנה. הרכיבה הטיפולית מיועדת למגוון רחב של אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים. הצוות המקצועי והמיומן של חוות הסוסים הינו בעל ניסיון עשיר בתחום.

קורסי מדריכים

ביה"ס לרכיבה הינו הווה מרכז להכשרת מדריכי רכיבה טיפולית ולימודית. לביה"ס צוות מאמנים ומרצים מהטובים בארץ.

קורס מדריכי רכיבה על סוסים

ימי הולדת

מרכז הרכיבה מזמין אתכם לחגוג יום הולדת ייחודי ובלתי נשכח עם המון פעילויות כיפיות, תוך הכרות עם עולם הסוסים. מרכז ספורט הרכיבה ברמת גן עורך ימי הולדת לילדים ונוער בחוות הסוסים, בימי שישי אחר הצהריים בין השעות 17:00-19:00.

יום הולדת בחוות סוסים

מטרות העמותה העיקריות

  • ניהול ביה”ס לרכיבה על סוסים שבפארק הלאומי ברמת גן.
  • קידום ספורט הרכיבה על סוסים בישראל בכלל וברמת גן בפרט.
  • מתן טיפול באמצעות רכיבה לאוכלוסיות מיוחדות.
  • הקניית ידע והנאה ברכיבה על סוסים (חוגי רכיבה).

עמותת מרכז ספורט הרכיבה ברמת גן נוסדה בשנת 1989.

העמותה והוועד המנהל של העמותה מורכבים מרוכבים בגירים (בעבר ובהווה), הורי תלמידים ונציגי עיריית רמת גן. הוועד המנהל פועל בהתנדבות.

רקע להקמת העמותה

חוות הסוסים שבפארק הלאומי ברמת גן הוקמה על ידי ראש העיר הראשון של רמת גן, מר אברהם קריניצי. בתקופות מסוימות, החווה שימשה כתחנת מעבר של משרד החקלאות וכתחנה של חיל הפרשים של משטרת ישראל. נכבדי ציבור (הידוע מביניהם, רא”ל חיים בר-לב ז”ל) נהגו לפקוד את החווה דרך קבע ולרכוב על הסוסים ברחבי הפארק הלאומי. בתקופה זו החווה נוהלה על ידי מנהל הפארק הלאומי.

בסוף שנות השמונים למדו בחווה כמה עשרות ילדים והפעלתה מומנה מתקציב עיריית רמת גן, אשר התלבטה האם לסגור את החווה או להעביר אותה לניהול עצמי. לבסוף הוחלט על ניהול עצמי ולשם כך הוקמה עמותה, שלקחה על עצמה להגדיל את מספר הנהנים ולהגיע לאיזון תקציבי.

מאז תחילת שנות האלפיים נהנים מהחווה יותר מאלף ילדים ומבוגרים בשנה. חלקם לומדים במסגרת חוגי הרכיבה ואחרים הגיעו לרמה תחרותית ומשתתפים בתחרויות רכיבה במקצועות האולימפיים (רכיבה אומנותית וקפיצות ראווה). יש המגיעים לקייטנות רכיבה המאורגנות בחווה, וחלקם מפיקים מהרכיבה תועלת טיפולית שיקומית. פני החווה שונו ללא הכר, שטחי הרכיבה גדלו מאלף מ”ר ליותר מששת אלפים מ”ר. נוספה תאורה המאפשרת רכיבה גם בשעות החשיכה. למטופלים הוקם מגרש מקורה, בזכותו לא צריכים המטופלים להפסיק את רצף הטיפולים. כשני מיליון שקל הושקעו בשיפוץ המקום והבאתו לסטנדרטים אירופיים מקובלים.

WhatsApp chat