מרכז ספורט הרכיבה ברמת גן
שיעורי רכיבה על סוסים // רכיבה טיפולית

ראיון עם עומרי בן חקון – מאמן רכיבה ורכז נבחרת הדרסז' והקפיצות

עומרי בן חקון מדריך רכיבה על סוסים

צילום: רוני שנהר

ראיון שערכנו עם עומרי בן חקון, מאמן רכיבה, רכז נבחרות הדרסז' והקפיצות של מרכז ספורט הרכיבה.

 

קצת על עצמי: בן 29, תושב רמת גן, בזוגיות + 2 כלבים וסוס. מדריך ומאמן במרכז ספורט הרכיבה, בעלים בשותפות של חברת RIOM, המתמחה במכירת ציוד וביגוד לרכיבה על סוסים. לאחרונה נפתחה חנות הדגל בפתח תקווה. החנות והמותג זוכים לפופולריות רבה בקרב הרוכבים הישראלים ואנו אף מייצאים לחו"ל.

ניסיון בתחום: התחלתי לרכוב בגיל 12. אני משתתף בתחרויות דרסז' וקפיצות החל מגיל 13. אני רוכב בישראל ובהולנד. כיום אני מתחרה פעיל ברמה 1.20 מ'. בשנת 2006 הוסמכתי כמדריך רכיבה, בשנת 2013 הוסמכתי כבונה מסלולים לתחרויות קפיצות ובשנת 2014 הוסמכתי כמאמן בינלאומי לדרסז' וקפיצות.

למה בחרתי במקצוע: מגיל צעיר אהבתי מאוד סוסים וחלמתי שיהיה לי סוס משלי. תמיד רציתי לפתח את התחום והמשכתי באופן טבעי להדרכה. אני מאמין מאוד בדור הצעיר של הרוכבים. לדעתי, עם אימון מקצועי נגיע להישגים בינלאומיים ואני מקווה להיות חלק מהתהליך ומההצלחה.

מה משמח אותי: כשתלמידי ו/או אני מצליחים בתחרות.

מה מכעיס אותי: חוסר הבנה של סוסים, הגוררת התנהגות לא ראויה ולא מקצועית לסוסים.

סוס ביה"ס האהוב עלי: קשה לי לבחור, אוהב את כולם, אבל הכי את הרמס, כנרת, אנג'י ואפאצ'י.

תרגיל הרכיבה המועדף עלי: אני אוהב במיוחד תרגילים המגמישים את הסוס בעבודת הקרקע ובקפיצות, במיוחד קפיצות טור מכשולים. את תלמידי אני אוהב ללמד לרכוב את הסוס במסגרת ולתרגל תנועות המשפרות קואורדינציה ושיווי משקל, כמו הליכה הצידה.

משהו עלי שיפתיע אתכם: את כל מה שעשיתי ויש לי (לאורך כל הדרך) השגתי לבד בעבודה קשה ועם הרבה כוח רצון, בלי תמיכה ועזרה מהורי.

מסר לרוכבי החווה: התמדה, התמדה, התמדה! זה תמיד ישתלם בסוף.

צרו קשר

שם *

דואר אלקטרוני *

טלפון

נושא

הודעה

captcha

הקלידו את האותיות הנ"ל